ترافیل براونی با پودینگ وانیلی و میوه

شنبه 15 فروردین 1394  |  آشپزی

مواد لازم برای 8 نفر  :

شکلات 210 گرم (شیرین نشده، درشت خرد شده)
کره 3/4 فنجان (بدون نمک)
آب 1/4 فنجان
شکر 1 فنجان
شکر قهوه ای 3/4 فنجان
تخم مرغ2 عدد بزرگ
عصاره وانیل 1 قاشق چایخوری
آرد 1 و 1/3 فنجان
نمک 1/8 قاشق چایخور
پودینگ یشیل یورت 2 بسته
شیر 6 لیوان
تمشک 2 پیمانه
خرده شکلات برای تزئین


 
طرز تهیه براونی ها :

فر را با دمای 350 درجه فارنهایت (177 درجه سانتی گراد) داغ کنید. کف یک ظرف مخصوص فر 22 سانتی متری را با اسپری آشپزی چرب کنید و کنار بگذارید.

یک روغن دان متوسط را روی شعله ی متوسط قرار دهید و شکلات، کره و آب را در آن مخلوط کنید. بپزید و گاهی هم بزنید تا کره و شکلات آب شوند. مخلوط را در یک مخلوط کن بریزید. شکر و شکر قهوه ای را اضافه کنید و مخلوط کنید تا ترکیب شوند. سپس تخم مرغ ها وعصاره وانیل را اضافه کنید و 2 دقیقه بزنید.

آرد و نمک را اضافه کنید و بزنید تا ترکیب شوند. خمیر را داخل ظرف فری که آماده کرده اید بریزید و 25 تا 30 دقیقه تا زمانی که خلال دندانی که در آن فرو می کنید تمیز بیرون بیاید در فر بپزید. ظرف را از فر بیرون بیاورید و روی یک توری خنک کننده قرار دهید. زمانی که براونی کاملاً خنک شد ظرف را روی یک تخته برگردانید و براونی را به شکل تکه های 1 سانتی متری برش دهید.


طرز تهیه پودینگ :

2 بسته پودینگ وانیلی رو با  6 لیوان شیر سرد هم زده بعد روی حرارت قرار دهید تا همانند فرنی غلیظ بشه ، در طی این مدت بایستی مرتب هم بزنید . (طرز تهیه در پشت بسته بندی کاملا شرح داده شده است.)

پودینگ رو در یخچال بذارید تا سرد شود و ببندد.

درصورتی که میخواهید پودینگ غلیظ باشه به ازای هر بسته از 2 لیوان شیر استفاده کنید.
 
بعد از اینکه پودینگ آماده شد هر ظرف را یکی در میان با لایه های تکه های براونی، پودینگ و تمشک پر کنید. روی هر ظرف را با خرده شکلات تزئین کنید و فوراً سرو کنید.