محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

تلفن: 041-34329053

Back To Top

7 فایده مهم ژله

  • شنبه 2 خرداد 1394
  • آشپزی

ژله يا لرزانک نوعي غذاي ژل مانند شور يا شيرين است که معمولاً با اضافه نمودن ژلاتين و يا پکتين(ژلاتين گياهي) تهيه مي ‌شود. ژلاتين، نوعي فرآورده پروتئيني است که از هيدروليز جزئي کلاژن تهيه مي ‌شود. کلاژن را از پوست، استخوان، غضروف و ديگر اتصالات بدن حيوانات استخراج مي‌ کنند. غذاهاي ژل مانند شيرين عبارتند از: دسرهاي ژلاتيني، مثل خوراک ژله، بلنک مانژ(Blancmange) يا مربا.
خواص خوردن ژله
1.    برای پوست خوب است:
ژله حاوی آمینواسیدهای طبیعی است که برای پوست خوب است. به بازسازی سلولهای جدید بدن کمک می کند. از پیدایش علائم پیری پوست جلوگیری می کند. به گزارش دلگرم ژله برای تولید کلاژن خوب است. ژله دارای اسید اسپارتیک غنی است که به فرآیند بازسازی کمک می کند. بنابراین خوردن آن در حد میانه ضرری ندارد.
2.    برای عملکرد کاهش و افزایش وزن خوب است
ژله کالری کمی دارد در نتیجه برای دست یافتن به وزن ایده آل مناسب است. برخلاف دیگر محصولات شیرین ، قند آن بسیار بالا نیست.
3.    سیستم ایمنی بدن را ارتقاء می دهد
ژله از کربوهیدرات و ویتامین B غنی است.به افزایش ایمنی بدن کمک می کند. خیلی از افراد ترجیح می دهند بعد از جلسات ورزشی ویا در زمان افسردگی ژله بخورند.
4.    برای سلامت مو خوب است
ژله منبع غنی اسید فولیک بوده که برای سلامت مو مفید است. از نازک شدن و ریزش مو جلوگیری می کند.
خواص ژله خوراکی + معرفی
5.    . برای التهاب و ورم مفاصل خوب است
ژله از ژلاتین طبیعی تهیه شده است که می تواند نرمی مفاصل را افزایش داده و از التهاب و ورم مفاصل جلوگیری کند.به گزارش نیک صالحی ژله همچنین می تواند تورم ناشی از درد مفاصل را کاهش دهد.
6.    استرس را کاهش می دهد
امینواسیدهای ضروری در ژله می تواند استرس را کاهش دهد. همچنین می تواند نشانه های ضعیف افسردگی در زنان را کاهش دهد.
7.    به کاهش کلسترول بد کمک می کند
همه می دانند که اگر سطح کلسترول بد در بدن افزایش یابد می تواند منجر به حمله قلبی شود. ژله به کاهش کلسترول بد یعنی LDL کمک کرده و سطح کلسترول خوب بدن را افزایش می دهد. ژله به جلوگیری از خطر بیماری های قلبی کمک می کند.ناهنجاری های پوست را کاهش می دهد
ژله رده هایی از اینوزیتول و نیاسین دارد که از برخی از ناهنجاری های پوستی جلوگیری می کند.به گزارش نیک صالحی در حقیقت مصرف مکرر ژله به کاهش ناهنجاری هایی نظیر آکنه و روزاسه (نوعی بیماری مربوط به بینی و گونها که ضایعات آکنه مانند ، گشاد شدگی مویرگها مشخص می شود) را کاهش می دهد.
منبع: delgarm.com

ارسال نظر


  • (نمایش داده نخواهد شد)

* فیلدهای الزامی