محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

تلفن: 041-34329053

Back To Top

طرز تهیه کیک ژله ای

  • یکشنبه 3 خرداد 1394
  • آشپزی


آرد 1 لیوان   

 شکر 1 لیوان   

تخم مرغ 6 عدد      

 پودر ژله توت فرنگی یشیل یورت 2بسته
خامه فرم گرفته 220 گرم     

 توت فرنگی تازه 500 گرم   

باتر کرم برای تزیین روی کیک
طرز تهیه :

پودر ژله یشیل یورت را داخل کاسه ای بریزید و با 2 لیوان آب جوش مخلوط کنید ، هم بزنید تا شفاف شود سپس 1 لیوان اب سرد اضافه کنید و کناری قرار دهید ( در این دستور برای حل کردن ژله فقط از 1 لیوان آب سرد استفاده شده است تا ژله یشیل یورتبافت سفت تری داشته باشد ).
تخم مرغ ها را داخل کاسه ای بریزید و شکر را اضافه کنید ، با سرعت بالای همزن 10 دقیقه بزنید تا مایه بافتی کشدار پیدا کند و حجم مواد بیشتر شود. آرد را کم کم به مواد اضافه کنید و با قاشق هم بزنید تا مایه کیک یکدست شود ، داخل قالب کیک کاغذ روغنی قرار دهید و مایه کیک را داخل قالب بریزید سپس در فر با دمای 170 درجه سانتیگراد به مدت 20 دقیقه بگذارید تا کیک بپزد.
پس از پخت قالب کیک را از فر خارج کنید ، اجازه دهید کیک خنک شود سپس کیک را از قالب خارج کنید و به 2 قسمت برش بزنید و کناری قرار دهید تا خوب سرد شود.توت فرنگی ها را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید ، نصف کیک را داخل ظرف یا قالب قرار دهید و دیواره های قالب را با توت فرنگی های نصف شده تزیین کنید.
گرم خامه فرم گرفته را با مایه ژله ای که از قبل آماده کرده اید مخلوط کنید و با همزن بزنید تا به بافتی ضخیم و یکدست برسید سپس داخل قالب را با خامه ژله ای پر کنید و لایه دوم کیک را روی آن قرار دهید.قالب کیک را حدود 4 ساعت داخل یخچال قرار دهید سپس با باتر کرم تزیین و سرو کنید ( برای طعم و مزه عالی پیشنهاد میشود کیک ژله ای 12 ساعت داخل یخچال بماند تا خوب سرد و سفت شود ).نکته ها : میتوانید از هر نوع میوه و ژله ای که دوست دارید برای تهیه این کیک دسر استفاده کنید.
منبع:http://irancook.ir

ارسال نظر


  • (نمایش داده نخواهد شد)

* فیلدهای الزامی